Oferta » Wymiana opon

Aż 91 proc. polskich kierowców zmienia w swoich samochodach opony na zimowe. To wyniki badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Michelin. Pokazują one, że tylko 27 proc. zmotoryzowanych, wie kiedy należy założyć tzw. zimówki. 

Kiedy zmieniać opony na zimowe?
Producenci opon zalecają, aby jeździć na nich już wtedy, gdy średnia dobowa temperatura powietrza spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Nie warto czekać na pierwsze przymrozki i śnieg, bo wtedy w serwisach będą kolejki. Poza tym jazda będzie mniej bezpieczna. Tym bardziej, że już teraz w nocy przy gruncie temperatury mogą już być bliskie zeru. Dlatego jeśli jeździmy samochodem o tej porze, opony zimowe są jak najbardziej wskazane. 

Opony zimowe - co mówią przepisy?

Zgodnie z przepisami głębokość bieżnika powinna wynosić przynajmniej 1,6 mm. Mechanicy przestrzegają jednak, by nie eksploatować ogumienia do tej granicy. W przypadku opon zimowych bezpieczna głębokość bieżnika to 3,5 mm. Bardziej zużyte ogumienie nie będzie pracowało prawidłowo. Przed wymianą trzeba też sprawdzić, czy nie jest uszkodzone. Jeśli guma jest sparciała, popękana lub przecięta albo opona jest odkształcona, nie można na niej jeździć.

Zapewniamy Państwu wymianę opon najwyższej jakości oraz gwarantujemy stuprocentową satysfakcję z wykonanych usług.

100% satysfakcji

  • kompetentna obsługa

    Staramy się sprostać wymaganiom wszystkich naszych klientów, zarówno flotowym jak i indywidualnym. Zespół wykwalifikowanych mechaników jak i kompetentne Biuro obsługi Klienta zapewnia najwyższy poziom usług.


     
  • obsługa flot

    Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy posiadające „flotę” samochodów, zaopiekujemy się państwa samochodami na dogodnych warunkach. Ceny ustalamy indywidualnie w zależności od wykonywanych usług. Przy współpracy z firmami stosujemy wygodny sposób płatności faktura zbiorczą.